Onlangs pikte wij een nieuwsbericht op omtrent over een vestiging van Albert Heijn die besloot om de muziek zachter te zetten, in verband met een klant die aan tinnitus lijdt. Gezien wij als gehoorbescherming experts ook het een en ander van deze aandoeningen weten (en bijdrage aan het voorkomen ervan) leek het ons wel leuk om dit uit te lichten.
Wat ons betreft een goed voorbeeld van klantvriendelijkheid. Mensen die lijden aan tinnitus horen continue een geluid, dat er eigenlijk niet is. Dit gaat vrijwel altijd om een storende piep, ruis of bromtoon. Met als gevolg dat veel mensen die aan deze aandoening lijden, hard geluid voortaan liever vermijden. Veel mensen met tinnitus hebben dit namelijk opgelopen door blootstelling aan hard geluid.
Dat gezegd hebbende betekent het hebben van tinnitus niet perse dat je slecht tegen hard geluid kunt. Dat is weer een andere aandoening. Al zijn er veel situaties bekend waarin men minder goed tegen hard geluid kan. Zo kan lawaai ook bij mensen met autisme, hersenletsel of ADHD voor problemen zorgen.
Albert Heijn zonder prikkels
Er zijn steeds meer mensen die omgevingen als de supermarkt vermijden, omdat ze er teveel prikkels ervaren. Ditzelfde ervaren ze ook in andere winkels en in een klaslokaal.
Mocht jij met hetzelfde probleem zitten, overweeg dan eens om op maat gemaakte oordoppen te dragen. Dit omdat deze niet alleen het geluid dempen, maar je daarnaast nog wel met de buitenwereld kunt communiceren. Lees meer omtrent onze speciale oordoppen tegen prikkels.