Advies & kennis

Oordoppen aanmeten: zo werkt het, stap voor stap

Audinc 7 apr 2019 laatst bijgewerkt 24 okt 2026
Oordoppen aanmeten: zo werkt het, stap voor stap

Hoe gaat het aanmeten van oordoppen op maat in de praktijk? Van afspraak tot levering, hoe lang het duurt, of het pijn doet en waar je otoplastieken kunt laten aanmeten.

Een goed gehoor is onbetaalbaar, goede gehoorbescherming niet

Oordoppen op maat, ook wel otoplastieken genoemd, worden gemaakt naar een afdruk van jouw gehoorgang. Die afdruk maken we tijdens een korte afspraak. Met zo’n afdruk maken we trouwens ook oorstukjes voor headsets, zoals sleeves voor de Bose ProFlight. Veel mensen zien daar een beetje tegenop, maar het is eenvoudiger dan het klinkt: het afdrukken zelf duurt ongeveer 5 minuten en doet geen pijn. Hieronder lees je precies hoe het gaat, van afspraak tot levering, en waar je oordoppen kunt laten aanmeten.

In het kort

  • De afspraak duurt 20 minuten; het maken van de afdrukken zelf ongeveer 5 minuten.
  • De aanmeting is gratis en doet geen pijn.
  • We maken je oordoppen in ons eigen 3D-lab in Eindhoven. Productietijd: 15 werkdagen, met spoed 5 werkdagen.
  • Aanmeten kan op 13 locaties in Nederland, en bij bedrijven op locatie vanaf 3 personen.

Oordoppen aanmeten in 7 stappen

  1. 1Je maakt een afspraak. Dat doe je online bij de locatie die jou het beste uitkomt. We plannen 20 minuten in, zodat er tijd is voor advies én de aanmeting.
  2. 2We bespreken waar je ze voor gebruikt. Slapen, muziek, werk, de motor of zwemmen: dat bepaalt welk model, welk filter en welk materiaal past. Je bekijkt demo's van de materialen, greepjes en kleuren.
  3. 3We kijken in je oren. Met een otoscoop controleren we of je gehoorgang vrij is en niet geïrriteerd. Zit er een prop oorsmeer, dan maken we op dat moment geen afdruk.
  4. 4We plaatsen een watje. Een klein watje gaat een stukje je gehoorgang in. Het beschermt je trommelvlies en zorgt dat de pasta niet verder komt dan nodig.
  5. 5We spuiten siliconenpasta in je oor. De pasta vult je gehoorgang en oorschelp en hardt in een paar minuten uit. In die tijd praat en kauw je liever niet, want kaakbewegingen veranderen de vorm van je gehoorgang.
  6. 6We halen de afdruk eruit en controleren hem. De uitgeharde afdruk komt er in één stuk uit, samen met het watje. We controleren of de afdruk goed is en doen daarna het andere oor.
  7. 7We maken je oordoppen. In ons eigen 3D-lab in Eindhoven printen we je oordoppen op basis van de afdruk. Daarna sturen we ze naar je toe, of je haalt ze op.

Siliconenpasta wordt in het oor gespoten voor de afdruk van oordoppen op maat

Doet het pijn?

Nee. Het watje voel je even, en daarna een koele, zachte pasta die je oor vult. Je hoort dan tijdelijk minder en je oor voelt vol, ongeveer zoals onder water. Dat is alles. Het enige wat lastig kan zijn: een paar minuten stil blijven zitten zonder te praten of te lachen. Neem dus liever niemand mee die je aan het lachen probeert te maken.

Zo ziet het er in het echt uit, van het maken van de afdruk tot de productie in ons 3D-lab:

Het aanmeten en maken van oordoppen op maat bij Audinc. De video wordt pas geladen als je op afspelen klikt (via youtube-nocookie.com).

Hoe lang duurt het voordat je ze hebt?

De productietijd is 15 werkdagen. Heb je ze eerder nodig, bijvoorbeeld voor een festival of een vlucht, dan kan het met spoed in 5 werkdagen. De actuele termijnen per product staan op onze pagina over levertijden.

Na levering heb je nog een paar zekerheden. Binnen 3 maanden na levering wisselen we je filter gratis, als je merkt dat je meer of minder demping wilt; daarna kun je filters los bestellen in onze shop. Zitten je oordoppen niet lekker, dan passen we ze aan onder de comfortgarantie van 6 maanden. En je krijgt 2 jaar garantie.

Tip

We bewaren je afdrukken 2 jaar. Wil je in die tijd nog een set, bijvoorbeeld slaapdoppen naast je muziekoordoppen, of ben je er een kwijtgeraakt? Dan maken we die zonder nieuwe aanmeting. Lees ook wat je doet als je oordopjes kwijt zijn.

Keuzehulp

Welke oordoppen passen bij jou?

Twee vragen, en je ziet welke oordop we je zouden aanraden.

Waarvoor zoek je gehoorbescherming?

Waar kun je oordoppen laten aanmeten?

Otoplastieken laten aanmeten kan op 13 locaties in Nederland. Kies het servicepunt bij jou in de buurt; op elke stadspagina vind je het adres, de route en de beschikbare tijden:

Amsterdam (Rokin en Sloterdijk), Apeldoorn, Breda, Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, Groningen, Maastricht, Nijmegen, Rotterdam, Utrecht en Zwolle.

Daarnaast meten we aan op zes locaties in België. Alle servicepunten samen vind je op de pagina locaties.

Aanmeten op locatie voor bedrijven

Heb je oordoppen nodig voor een team? Vanaf 3 personen komen we bij jullie op locatie aanmeten. Per medewerker duurt dat maar een paar minuten, dus de werkdag loopt gewoon door. Zijn jullie met minder, of ben je zzp’er, dan ben je welkom op een van onze servicepunten. Lees meer over gehoorbescherming voor je werk of vraag een offerte aan. Werk-otoplastieken krijgen bij ingebruikname een lektest; hoe die werkt, lees je in de lektest van gehoorbescherming.

Zo bereid je je voor

Je hoeft weinig te doen. Kom gewoon met schone oren, maar ga vooraf niet zelf met wattenstaafjes in je gehoorgang poeren: daarmee duw je oorsmeer juist dieper. Je oren vooraf laten uitspuiten is ook niet nodig; waarom, lees je in oren laten uitspuiten voor een aanmeting. Heb je het gevoel dat je oor dichtzit, lees dan eerst wat je kunt doen tegen een oorsmeerprop. Thuisarts adviseert om een prop eerst 5 dagen te laten zakken met lauw water; druppels van de drogist zijn daarvoor niet nodig. Lukt dat niet, dan kun je je oren laten schoonmaken bij Audinc.

Twijfel je nog tussen een zachte en een harde uitvoering? Lees dan vooraf harde of zachte oordoppen op maat, of bekijk alle modellen bij oordoppen op maat.

Gratis aanmetingPlan je afspraak van 20 minutenKies een locatie en tijd die jou uitkomt. Advies en afdrukken zijn gratis. Maak een afspraak

Volg ons

Heb je een vraag? We zijn een en al oor.

Veelgestelde vragen

Lees meer

FAQ

Nee. Je voelt een watje in je gehoorgang en daarna een koele, zachte pasta die je oor vult. Dat geeft een vol gevoel en je hoort even minder, maar het doet geen pijn. Na een paar minuten is de pasta uitgehard en halen we de afdruk er voorzichtig uit.

Het maken van de afdrukken zelf duurt ongeveer 5 minuten. Met het adviesgesprek erbij plannen we 20 minuten voor de hele afspraak. Daarna is de productietijd 15 werkdagen; met spoed kan het in 5 werkdagen.

Ja. Het adviesgesprek en het maken van de afdrukken zijn gratis. Je betaalt alleen voor de oordoppen die je kiest.

We kijken voor het aanmeten altijd eerst in je oren. Zit er een prop oorsmeer of is je gehoorgang geïrriteerd, dan maken we op dat moment geen afdruk. Een prop oorsmeer kun je eerst zelf laten zakken met een paar dagen lauw water, of laten verwijderen. Daarna plannen we de aanmeting opnieuw.

Niet als je afdrukken minder dan 2 jaar oud zijn. Zo lang bewaren we ze, en dan kunnen we zonder nieuwe aanmeting een extra set voor je maken. Zijn je afdrukken ouder, of is je oor sindsdien veranderd, dan maken we een nieuwe afdruk.

Gerelateerde blogartikelen